TRZYMAJ FORMĘ!
to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia

o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym

zbilansowane odżywianie połączone

z regularną aktywnością fizyczną

Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki.
Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty powinny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.
Założenia realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!"
DO POBRANIA
SCENARIUSZE ZAJĘĆ I MATERIAŁY EDUKACYJNE
Nauczycielu!
Zachęć młodzież i dzieci do udziału w naszych konkursach!
Sprawdz, jakie konkursy aktualnie prowadzimy i zachęć swoich podopiecznych do udziału! Konkursy kierowane są do osób zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, w szczeególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.
MONITORING PROGRAMU
Rezultaty przeprowadzonego badania monitoringowego wskazują na znaczący wpływ uczestnictwa w Ogólnym Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!&r” w zakresie nawyków dotyczących żywienia i aktywności fizycznej, a uzyskane dane są istotne statystycznie.
Jak nie marnować żywności,
czyli o przechowywaniu produktów w domu
Każdemu czasem zdarza się wyrzucać zepsutą żywność i są różne tego powody. Umiejętne gospodarowanie oraz właściwa organizacja stanowią podstawę niemarnowania żywności. Właściwie postępuj z jedzeniem, stosując kilka prostych zasad.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij