TRZYMAJ FORMĘ!
to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia

o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym

zbilansowane odżywianie połączone

z regularną aktywnością fizyczną

Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki.
Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty powinny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.
TALERZ ZDROWIA
Zróżnicowany i zbilansowany sposób odżywiania to podstawa. Sprawdź na Talerzu Zdrowia, jakie produkty powinna zawierać Twoja dieta. Nie zapomnij o aktywności fizycznej - ruch korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę.
W LEWO
W PRAWO
10 przykazań
zdrowotnych
Dowiedz się więcej o Zasadach Zdrowego Odżywiania opracowanych przez Radę ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia przy Ministrze Zdrowia.
10 Przykazań Zdrowotnych to proste wskazówki, które ułatwią Tobie i Twojej rodzinie prowadzenie zdrowego stylu życia.
Jaka aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia?
Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta są kluczem do zachowania zdrowia. Pamiętaj, że aktywność ruchowa pomaga spalić kalorie dostarczone z pożywieniem. Aktywność ruchowa jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka. Wynika ona z wrodzonych potrzeb organizmu i nabytych umiejętności.
Zbilansuj swoje dziecko
 
Etykieta źródłem informacji.
Wszystkie opakowane produkty spożywcze dostępne w sprzedaży muszą być oznakowane.
Etykiety produktów to źródło informacji, które pozwala konsumentom dokonać świadomych wyborów produktów.
Jak nie marnować żywności,
czyli o przechowywaniu produktów w domu
Każdemu czasem zdarza się wyrzucać zepsutą żywność i są różne tego powody. Umiejętne gospodarowanie oraz właściwa organizacja stanowią podstawę niemarnowania żywności. Właściwie postępuj z jedzeniem, stosując kilka prostych zasad.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij