Nauczycielu! Zachęć młodzież do udziału w naszych konkursach.

Sprawdź, jakie konkursy aktualnie prowadzimy i zachęć swoich podopiecznych do udziału! Konkursy kierowane są do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj formę!"

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!".

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół - zarówno tych, które uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”, jak i tych placówek, które nie realizują Programu.

Celem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży, w szczególności poprzez:

  • pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka,
  • pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.

Ponadto, Konkurs ma na celu:

  • wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonaleniu umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji,
  • rozwijaniu zainteresowań młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia,
  • kształtowaniu postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej,
    propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym.
W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" zapraszamy na stronę www.konkurs.trzymajforme.pl

Organizatorzy programu

 

Patroni programu

 

Patroni honorowi

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij